Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

O uczeniu się dzieci

Po wakacjach powraca projekt „NOWE ŻYCIE RODZINY”, który koordynuje liderka z naszego Kościoła Agnieszka Sowińska-Wróbel. Tym razem będzie o uczeniu się dzieci. Spotkanie przygotowano na 24 października – serdecznie wszystkich zapraszamy!

Rozpoczął się rok szkolny. Dzieci poszły do szkół, zaczęły zdobywać pierwsze stopnie i w niektórych – a jak się okazuje wcale nie tak rzadkich przypadkach – oczekiwania (zarówno dzieci, jak i rodziców) i rzeczywistość bardzo się rozminęły.

Pojawia się sakramentalne „dlaczego się nie uczyłeś?”, a następnie ponaglenia „ucz się więcej” i „siadaj do lekcji”. Na co dzieci odpowiadają: „szkoła jest bez sensu”, „nie chce mi się”, „jestem zmęczony / zmęczona”.

Zatem: JAK TO JEST Z TYM UCZENIEM SIĘ NASZYCH DZIECI? – kiedy wspierać, a kiedy ustąpić w stymulowaniu do zdobywania wiedzy?

W trakcie spotkania zostaną poruszone tematy:

1. Co powoduje, że jako rodzice, tak a nie inaczej podchodzimy do uczenia się dzieci?
2. Oczekiwania rodziców a oczekiwania dzieci co od wyników – skąd może wynikać różnica?
3. Jak wspierać się wzajemnie w trudzie zdobywania wiedzy przez potomków?
4. Jak porozumieć się z dynamicznie uczącym się młodym mózgiem?!

Powyższe tematy zostaną potraktowane z zupełnie niecodziennej perspektywy – a mianowicie nauk o mózgu.

Prowadzący wyjaśnią mechanizmy, które wspierają rodziców w określonych zachowaniach. Pokażą, co w swoich rodzicielskich zachowaniach warto wzmacniać, a jakie aktywności zmniejszyć.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny – jeśli chcesz w nim wziąć udział wystarczy, że się zapiszesz poniżej – tutaj więcej informacji

Zajęcia poprowadzą MAŁGORZATA i GRZEGORZ BORA

Małgorzata Bora coach, trener, lekarz. Szkolenia i procesy coachingowe opiera o neurobiologię oraz swoje autorskie pomysły edukacyjne angażujące dorosłych. Współtwórca NeuroPracowni MG BORA, popularyzującej wiedzę o mózgu w biznesie i rozwoju osobistym. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku „Pozytywna organizacja – well-being (dobrostan) i zdrowie w miejscu pracy.” Członek Izby Coachingu i Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Certyfikowany praktyk PRISM Brain Mapping

Grzegorz Bora coach, trener, lekarz.Jako coach wspiera liderów gotowych na wykreowanie zmiany w życiu zawodowym. Wykorzystuje wiedzę o mózgu, używa narzędzi opartych o neuroscience. Prowadzi szkolenia i wykłady dotyczące działania mózgu w różnych aspektach życia człowieka. Współtwórca NeuroPracowni MG BORA, popularyzującej wiedzę o mózgu w biznesie i rozwoju osobistym. Członek Izby Coachingu, Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi oraz Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Certyfikowany praktyk PRISM Brain Mapping.

Prywatnie – małżeństwo od 23 lat, rodzice wspierający wchodzenie potomstwa w dorosłość, miłośnicy wspólnego życia na wsi w stadzie kotów i psów.