"Nowe Życie" | Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi | 90-244 Łódź, ul. Jaracza 95/97 biuro@nowezycielodz.pl tel.: +48 42 678 04 73

Aktualności:

Święta w Kościele „Nowe Życie”

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Krzyż jest pusty! Grób jest pusty! Jezus pokonał moc śmierci i grzechu! Życząc wszystkim błogosławionych, pełnych radości i nadziei Świąt zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach w Wielki Piątek oraz w Niedzielę Wielkanocną:

19.04.2019 – Wielki Piątek – godz. 17:00 – wspólne nabożeństwo zborów ewangelicznych w Kościele Chrześcijan Baptystów w Łodzi, ul. Nawrot 27. Nabożeństwo połączone będzie z Wieczerzą Pańską.

21.04.2019 – Niedziela Wielkanocna – godz. 10:00 – radosne świętowanie Pamiątki Zmartwychwstania Pana w Kościele „Nowe Życie” w Łodzi, ul. Jaracza 95/97. Spodziewamy się gościa z Niemiec br. Ireneusza Wolfa, który głosić będzie Słowo oraz oczekujemy z niecierpliwością na świąteczny program dzieci.

Pamiętajmy też w modlitwach oraz wspierajmy w przygotowaniach równolegle, bardzo ważne wydarzenie organizowane w Hali Expo: Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych, w które zaangażowanych jest wielu wolontariuszy z naszego Kościoła oraz Misji „Nowa Nadzieja”.

Życzenia Wielkanocne

Bp Marek Kamiński: – Gdyby JEZUS nas nie kochał, gdybyśmy byli mu obojętni, gdyby zniecierpliwił się naszym złem, nigdy nie miałaby miejsca dobrowolna ofiara na krzyżu i nigdy nie byłoby zmartwychwstania!

Gdyby ON nas nie kochał, gdybyśmy byli mu obojętni, gdyby zniecierpliwił się naszym złem, nigdy nie miałaby miejsca dobrowolna ofiara na krzyżu i nigdy nie byłobyzmartwychwstania. A jednak ON NAS POKOCHAŁ. Wszystkie dzieła Chrystusa mają swójfundament w tej wielkiej miłości, jaką obdarzył każdego człowieka. On poznał mnie i Ciebie na wskroś, nie stanowimy dla Niego żadnej tajemnicy, każde zło naszego serca zna i rozumie, a jednak kocha bezgranicznie, na przekór i wbrew, by zdobyć serce człowieka.

Warto wsłuchać się w serce Boga, o którym ap. Paweł powiada: „Czyż to niewspaniałe? Jeśli Bóg jest po naszej stronie kto może stanąć przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakżeby – wraz z Nim – nie miał obdarzyć nas wszelkim dobrem?(…) Co nas odłączy od miłości Chrystusowej? (…) Gdyż jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, naszymPanu” (Rzym. 8,31-39).

W Bożym zamiarze Wielkanoc ma być zanurzeniem się w Chrystusowej łasce i cudownej miłości. To nie tylko męka Chrystusa i cud zmartwychwstania, ale świętowanie miłości Boga do Ciebie. Z tej właśnie okazji składam Wam życzenia. Opływajcie w radość, zdrowie, spełnienie i wszelkie błogosławieństwo – wszak ON WAS UKOCHAŁ.

Bp Marek Kamiński, Prezbiter Naczelny Kościoła Zielonoświątkowego

Konferencja dla pastorów i liderów

Zdrowe owce potrzebują zdrowych pasterzy. Zdrowe kościoły potrzebują zdrowych przywódców. Kto jednak usłuży liderom, gdy znajdą się kryzysie? Kto będzie pasterzem dla pasterzy, by wzmocnić ich, zanim ów kryzys nadejdzie? Każdy pastor bowiem i każdy lider potrzebują kogoś, kto na nowo obudzi w nich nadzieję, zachęci i wesprze w trudnym czasie. Standing Stone Ministries powstało właśnie w tym celu, by posługiwać liderom i przywódcom. By pasterzować pasterzom. Pastor Doug Welbourn z Standing Stoneprzyjedzie do Polski po raz pierwszy, zachęcony osobiście przez swego przyjaciela – znanego nam dobrze – pastora Garego Wilkersona. Przyjedzie by dzielić się z pastorami i liderami mądrością, głębokim duchowym wejrzeniem oraz zachętą opartą na bogatym osobistym doświadczeniu. Wiemy – z relacji nadchodzących do nas z Europy Środkowo Wschodniej —że jego posłudze towarzyszy błogosławieństwo i Boże namaszczenie. Wierzymy, że tak będzie także na naszym spotkaniu w Warszawie. Jeśli jesteśpastorem, liderem, usługującym w swoim Kościele – z całego serca zachęcamy Cię do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

Liderzy, starsi naszego zboru wraz z pastorem udadzą się na to wydarzenie.
Tutaj (pobierz ulotkę w pdf) dowiesz się więcej o spotkaniu. Jeśli jesteś liderem i jesteś zainteresowany udziałem w spotkaniu skontaktuj się z pastorem lub napisz na adres: "> .Pastor Doug, który jest głównym mówcą, odwiedzi także nasz zbór (28.04.2019, niedziela) i usłuży Słowem.

O Jezusie – w słowie i pieśni

W niedzielę 14.04.2019 r. znów przyjedzie do nas chrześcijański muzyk i kaznodzieja Robert Kasprowicz. Robert mieszka wraz z rodziną i usługuje w zborze w Bielsku Białej. Gra na gitarze i komponuje (więcej na temat jego służby i świadectwa – zob. http://www.robertkasprowicz.com). Nagrał już wiele cenionych płyt a pieśni jego autorstwa śpiewane są w wielu kościołach. Z pasją usługuje także Bożym Słowem. W Niedzielę Palmową wygłosi kazanie w Kościele „Nowe Życie” w Łodzi i zaśpiewa swoje najnowsze utwory.

Weekend z Duchem Świętym

Kurs Alpha to doskonała okazja do pogłębienia podstaw wiary chrześcijańskiej. W sobotę 13.04.2019 spotykamy się, by słuchać, rozmawiać i modlić się o pełnię Ducha Świętego. Dołącz do nas! Zaczynamy o 11:00.

Posłuchaj…

„Boża łaska sprawia, że nabieramy niebiańskiego aromatu. Żyj tak, by inni nie mieli wątpliwości, że byłeś blisko Jezusa!” – usłyszeliśmy w niedzielę. „Zapach życia, jaki rozsiewał Chrystus był silniejszy niż fetor unoszący się znad grobu Łazarza. Zapach Jego troskliwej i uzdrowieńczej miłości był mocniejszy niż stęchlizna wydobywająca się z ran trędowatego i silniejszy niż lęk przed zarażeniem się”. Zachęcamy do wysłuchania niedzielnego kazania – tutaj.

Dzień Wizji

Jesteśmy po to, by szukać zgubionych, przyprowadzać ich do Chrystusa i wyposażać do nowego życia z Bogiem. Modlimy się, wierzymy i pragniemy być:

Kościołem Chwały – doświadczającym Bożej obecności, Kościołem Nadziei – sięgającej każdego człowieka, Kościołem Relacji – rodzinnych i przyjacielskich, Kościołem Słowa – zmieniającego ludzkie życie!

Więcej o nas – tutaj.