Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Sylwestrowy wieczór na Jaracza

Tego wieczoru w naszej kaplicy przy ul. Jaracza 95-97 miał również miejsce poczęstunek zwany agapą. Członkowie zboru przynieśli przygotowane przez siebie wypieki, sałatki, przygotowano pyszną zupę z dyni i soczewicy, podano gorący barszcz z krokietami i naleśniki z serem. Zorganizowano też ciekawe formy radosnego spędzania czasu we wspólnym towarzystwie, jak poprowadzona przez siostrę Małgosię zabawa-skecz. Z solową pieśnią uwielbiająca Zbawiciela wystąpił brat Krzysztof oraz brat Dima z Ukrainy. W celu opowiedzenia świadectw o Bożym niezwykłym działaniu, na zgromadzeniu głos zabierały także inne osoby, jak: siostra Ewa, bracia Mirosław, Jarek i Bogdan. 

Uczestnikom wieczoru dzieci wręczały pięknie przygotowane karteczki z cytatami z Pisma Świętego, zawierające rozmaite Boże obietnice i słowa pokrzepienia. Brat Dariusz poprowadził też długo zapowiadany konkurs biblijny z nagrodami, do którego zgłosiły się 4 zespoły liczące po minimum 6 osób. 

Jak się okazało, pytania nie sprawiały uczestnikom większego problemu, dlatego zwycięska grupa wyprzedziła pozostałe tylko o jeden punkt, sprawiając, że uplasowały się one na równorzędnym drugim miejscu. Nie zabrakło też czytanej, pięknej współczesnej poezji chrześcijańskiej czerpanej od autorów z naszego Kościoła.

Nasze spotkanie sylwestrowe, które trwało do północy, zakończyło się wspólnotową modlitwą powierzającą dzieci, rodziny a także cały lokalny Kościół Jezusowi Chrystusowi. (dap)