90-244 Łódź, ul. Jaracza 95/97 tel. +48 42 678 04 73, fax: +48 42 679-06-46

Ponownie w Polsce, pierwszy raz w Łodzi

W niedzielę 7.05.2017 wraz z pastorem Maciejem Wilkoszem (Głos Prześladowanych Chrześcijan) przyjedzie do nas i usłuży podczas nabożeństwa Habila Adamu, bohater książki „Kalifat albo śmierć”). Mówca pojawi się także na wielu innych spotkaniach zorganizowanych w ramach promocji książki-świadectwa, której jest bohaterem (m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Konstantynowie Łódzkim). Skorzystajmy z tej niebywałej okazji i zaprośmy znajomych na nabożeństwo!

28 listopada 2012 r. o jedenastej w nocy do domu Habili wtargnęli czterej bojownicy islamistycznej sekty Boko Haram, uzbrojeni w broń AK-47. Dali mu do wyboru: przejście na islam lub śmierć. – Jestem gotowy umrzeć jako chrześcijanin – odparł Habila. Potem padł strzał, ale Habila cudem przeżył.

„Bóg dał mi drugą szansę, abym stał się głosem tych, których pozbawiono prawa głosu – głosem prześladowanych chrześcijan nie tylko w Nigerii, lecz również na całym świecie” – mówi dzisiaj o sobie.

5 lipca 2015 r. w samobójczym zamachu terrorystycznym podczas niedzielnego nabożeństwa w Kościele Odkupionych w Potiskum zginęła jego siostra Tabita i jej dwoje dzieci.

Pomimo dojmującego bólu Habila nie przestał ufać Jezusowi. „Wiemy, że pójście na nabożeństwo to sprawa życia i śmierci – wyznał po śmierci siostry. – Podjęliśmy jednak postanowienie, że nikt nie powstrzyma nas przed oddawaniem czci naszemu Bogu, bez względu na ryzyko. Dziękujemy Bogu, który zawsze daje nam siłę, byśmy mogli być Mu wierni”.

W Polsce Habila gości po raz drugi, aby dzielić się z nami przesłaniem miłości i przebaczenia, jakie znajdujemy w Panu Jezusie Chrystusie.

Jego przyjazd wiąże się z wydaniem książki „Kalifat albo śmierć”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech.