"Nowe Życie" | Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi | 90-244 Łódź, ul. Jaracza 95/97

Szkolenie dla wolontariuszy Coffee House

http://www.coffeehouselodz.org

28 marca, po długim okresie wyczekiwania, nasz Zbór znów powitał w swych progach, Ryszarda Paciochę, koordynatora służby Coffee House w Polsce. Nasz drogi brat usłużył nam Słowem na niedzielnym nabożeństwie, ale dla nas, wolontariuszy łódzkiego Coffee House’u, to była tylko zapowiedź prawdziwych atrakcji.

Spotkaliśmy się w kameralnym, głodnym wiedzy, gronie. Chcieliśmy dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej służyć Panu Jezusowi. Wielu z nas chciało rozwiać wątpliwości, inni dostać proste odpowiedzi na skomplikowane pytania, jeszcze inni, po prostu się zainspirować.

Rozmawialiśmy o tym, że Pan Bóg w swojej wielkiej łasce uczynił nas swoimi sługami. To dla nas naprawdę wielki zaszczyt, być przez Niego posłanymi do zagubionych ludzi. Ale co to oznacza dla nas w praktyce? Jakie jest nasze prawdziwe zadanie? Okazuje się, że bardzo proste. Mamy głosić Jego wielką miłość do świata. Uświadamiać, okazywać miłość i współczucie, dawać nadzieję, wspierać. Jednak nie możemy nigdy zapomnieć o tym, że tylko On może zmienić sece człowieka. To Jego Boski przywilej. A my? Cóż, mamy być jak Pan Jezus – cisi i pokornego serca, wierni naszemu powołaniu.

To wielka sprawa, być naczyniem Najwyższego. 

Bóg jest dobry.

 

 

Dodaj komentarz