"Nowe Życie" | Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi | 90-244 Łódź, ul. Jaracza 95/97

Żyć z Jezusem

– Zatem już ponad 70 lat odkąd przyjąłeś chrzest…

– Ja nie wiedziałem przedtem, że to taka wielka radość jest, jak człowiek zdecydowanie idzie za Słowem Bożym i wierzy w Jezusa Chrystusa tak, jak jest napisane. Tak w prostocie serca uwierzyłem. Wówczas dla mnie nabożeństwo niedzielne, które trwało do 3 godzin, było za krótkie. Jak kończyło się w niedzielę, nie mogłem się doczekać środy. Tęskniłem za społecznością.

– Jaki był miniony rok?

– Dla mnie ten rok był raczej smutny. Musiałem być w szpitalu, panował wirus grypy i nawet straciłem pamięć… Ten rok był pełen doświadczeń, ale muszę powiedzieć, że Pan Bóg i w tym mi dopomagał. Przedtem byłem aktywny, chodziłem do więźniów. Raz szliśmy jako „Gedeonici” i rozdawaliśmy Słowo Boże a drugi raz szliśmy już jako ewangeliści!

– Głoszenie Ewangelii sprawia, że ożywasz…

– Tak! Gdy przekazuję słowo Boże i czuję obecność Ducha Świętego, to nie męczę się a widzę, że Bóg dodaje nowych sił!

– Widać wyraźnie, że Pan Jezus dodaje ci siły.

– Muszę powiedzieć, że Pan Jezus mi okazywał dużo swojej łaski i cud okazywał. Łaskawy Bóg mnie miłuje i Pan Jezus mnie chroni. On widzi te sytuacje i mi pomaga. Były momenty, że ułamek sekundy a byłbym przez ludzi zlikwidowany w tym życiu doczesnym, ale Bóg mnie ochronił. Bóg ma wielką miłość, ale ma swoje prawa i chce posłuszeństwa i to absolutnego.

– O czym zatem powinniśmy pamiętać w nadchodzącym roku?

– Ważne jest to, żeby zawsze być w kontakcie z Panem. Czasem człowiek się zapędzi. Ktoś dzwoni do mnie i opowiada mi rzeczy, których nie powinienem słuchać. To zanieczyszcza…

– Jak dbać o kontakt z Panem?

– Trzeba prosić każdego dnia i pokutować, wyznać wszystkie swoje błędy i Bóg przebaczy. Trzeba dbać o relację z Panem, nie dać się zanieczyścić. Żyjąc w tym świecie na każdym kroku widzimy i słyszymy coś złego, czasem przychodzą niepotrzebne myśli. To zanieczyszcza. Duch ciemności atakuje przez myśli. Ale trzeba się temu sprzeciwić, wówczas Bóg odpuszcza.

– Mija rok. Za co chciałbyś Bogu podziękować?

– Przede wszystkim chciałbym Bogu dziękować za jego wielkie miłosierdzie. On okazuje swoje wielkie miłosierdzie, swoją łaskę. I za to jestem Mu bardzo wdzięczny.

 

Dodaj komentarz