"Nowe Życie" | Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi | 90-244 Łódź, ul. Jaracza 95/97 zbor@lodz.kz.pl tel.: +48 42 678 04 73 | fax: +48 42 679 06 46

Nie za późno na radość

W piątek 9.01.2009 r. do rąk dzieci z Narnii trafiły wreszcie paczki, które przypłynęły zza morza. Nieco spóźnione, bo przecież świąteczne, ale za to jakie bogate!

– Dzieci były przeszczęśliwe – mówi Małgorzata Głaz, odpowiedzialna za łódzki projekt – Nie spodziewały się, że to będzie coś tak fajnego, dużego… Dzieci chcą podziękować uczniom tej szkoły, która prezenty przygotowała.

Jeszcze przed samymi świętami wydawało się, że z przyczyn obiektywnych (brak transportu, choroba kierowcy itd.) zapowiedziane dzieciom dary nie dojadą. Stało się inaczej. Jak dobrze jest widzieć radość na twarzach naszych pociech. Radość spowodowaną nie tyle obfitością dóbr, ile tym, że ktoś o nich pamiętał. Komuś zależało.

– Chyba najwięcej radości sprawiły im osobiste kartki wewnątrz paczek – mówi kierowniczka „Narnii”. Dzieci były podekscytowane oglądając zdjęcia z Norwegii i czytając krótkie listy napisane przez dzieci. Teraz chcą wysłać podziękowanie swoim nowym przyjaciołom z dalekiej północy.

– Jesteśmy także wdzięczni za praktyczne prezenty, które dzieci dostały. Zima tego roku jest bardzo mroźna. Czapki, szaliki i rękawice z pewnością się przydadzą – mówią opiekunowie „Narnii”. 

Dodaj komentarz