Nowe Życie · Kościół Zielonoświątkowy w Łodzi · 90-244 Łódź · ul. Jaracza 95/97

Misja w Meksyku

 

Już wcześniej dostaliśmy wszelkie potrzebne informacje, że w tym sierocińcu mieszkają dzieci, które mają za sobą traumatyczne przeżycia – przemoc, alkoholizm i narkomania rodziców, bieda, śmierć najbliższych. Wiele z tych dzieci nigdy nie widziało swoich rodziców – były im odbierane od razu po porodzie. Mnóstwo doświadczyło aktów przemocy i molestowania, przez to musieliśmy uważać, by żaden nasz ruch nie był dla nich przypomnieniem tych momentów z życia. Przyjechaliśmy tam, by pomagać i przywieźć tym dzieciom to, czego najbardziej potrzebują – miłość – której pełnia jest właśnie w Jezusie. O Nim mówiliśmy, o nim śpiewaliśmy. Mieliśmy przygotowane wiele atrakcji – maskotki, zajęcia manualne, zajęcia sportowe, zagadki i rebusy, własne świadectwa.
 
Staraliśmy się przyjąć postawę sługi, tak jak Jezus, gdy przyszedł na ziemię. Spędzaliśmy po prostu czas z tymi dziećmi, rozmawiając z nimi, bawiąc się, śmiejąc się, dając im trochę normalności, której tak bardzo potrzebują. Dzieci bardzo cieszyły się, gdy mogły brać udział w konkursach, pokazywać i odkrywać swoje talenty. Mówiliśmy im o tym, że żadne z nich nie jest na tym świecie przez przypadek, że Bóg ma dla każdego z nich wspaniały plan, że są szczególne i cenne w oczach Boga! Bardzo pomagali nam dorośli już wychowankowie, którzy pracują tam i najlepiej wiedzą jak działać w tym miejscu.
 
Jednym słowem – niesamowite doświadczenie. Każdy moment spędzony tam był czymś nowym. Pierwszy raz miałam styczność z tą kulturą, musiałam przejść szybki kurs języka hiszpańskiego i przystosować się do gorącego klimatu. Dzięki Bogu był lekki wiatr, który był bardzo orzeźwiający w tamtych warunkach! Drogi Boga są nieodgadnione, ale jedno jest pewne – zawsze dla nas dobre i odpowiednie! Cieszę się, że mogłam chociaż tyle dać tym dzieciom i że ziarno jest w nich zasiane, teraz modlę się by w odpowiednim czasie zakiełkowało. Warto pamiętać, że każdy nowy dzień, moment naszego życia, to cudowny dar od Boga, dzięki któremu możemy doświadczać jeszcze więcej Jego łask i stawać się coraz bardziej jak Jezus! Jestem Bogu za wszystko wdzięczna i Jemu niech będzie chwała. Alleluja!

Dodaj komentarz